!
אימון קריאה אנגלית תמונה

אימון קריאה יומי באנגלית

מטרת האימון: קידום הדיוק ושטף הקריאה, העשרת אוצר המילים.

  1. צלמו קטע קריאה באנגלית המותאם לרמת ילדכם. ניתן לצלם מתוך ספר הלימוד. חשוב שהטקסט יתאים לרמת הקריאה של הילד ולא מעבר ליכולתו.

  2. ביומיים הראשונים הקריאו אתם לילדכם את הקטע, תוך מעקב עם האצבע אחר הכתוב. בסוף כל משפט עצרו ותרגמו יחד עם הילד את המשפט. מעל כל מילה שהילד לא מכיר, כתבו את פירושה.

  3. ביום השני תוך שילדכם נמצא אתכם, הקליטו בקולכם את אותו קטע הקריאה בקצב קריאה לא מהיר ולא איטי, כזה שיהיה נוח לעקוב אחריו. שלחו לילד את ההקלטה בהודעת וואצאפ, כך ההקלטה תמצא אצלו בניד. אורך הקטע המוקלט לא צריך להיות מעבר ל2 דקות.

  4. ביום השלישי, כשאתם יחד עם הילד הנחו אותו לפעול באופן הבא: הפעילו סטופר למשך 10 דקות וציינו שאימון הקריאה בכל יום יהיה 10 דקות בלבד. הילד מניח את דף קטע הקריאה מולו ומקשיב להקלטת הקטע תוך שהוא עוקב עם האצבע אחר הכתוב. לאחר מכן בזמן הנותר, הוא קורא משפט מתרגם אותו ועובר למשפט הבא. כך, עד ש10 הדקות מסתיימות. עם סיום הזמן מפסיקים וממשיכים רק ביום למחרת, ולא משנה עד היכן הגיע.

  5. במשך 5 הימים הבאים הילד מתרגל את הקריאה באותו האופן עם אותו הטקסט. מומלץ שתהיו נוכחים לידו אך הוא עובד באופן עצמאי. את הטקסט מחליפים אך ורק כאשר קריאתו שוטפת, מדויקת ושהוא מבין את כל המילים והקטע.

  6. הכינו טבלת עידוד קריאה שבועית. לכל יום ציירו חייכנים מדבקות וכדומה. לאחר שבוע צ’פרו את הילד בהתאם לגילו. ממליצה על פעילות משותפת הקשורה לאנגלית כמו הכנת עוגיות בצורת האותיות, מחפשים את המטמון באנגלית וחידות באנגלית, לימוד    ריקוד משותף לשיר באנגלית וכו’.                                                                       

  7.                                        ♥כמו תמיד, הכי חשוב הרבה חום ואהבה♥

שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות